ایران به عنوان یکی از غنی‌ترین کشورهای جهان از نظر ذخایر معدنی نیازمند شناخت بازارهای بزرگی جهت عرضه مواد و محصولات معدنی خود بر اساس نیاز روز دنیا می‌باشد. از آنجا که تنوع، میزان و حجم تولید الزاماً در گرو میزان تقاضا و نیز شناخت بازار و همچنین ایجاد بازارهای جدید جهت عرضه محصولات جدید می‌باشد.

شرکت حدید گستر سیرجان به عنوان یکی از فعلان بخش معدن ایران به پشتوانه تولیدات معدنی خود جهت تقویت معادن این کشور از سال 1391 اقدام به شناسایی بازارهای جدید جهانی نمود. این شرکت با تکیه بر کادر فنی و مدیریتی مجرب و همچنین انجام سرمایه‌گذاری های کلان در این راستا توانسته است در یکی از سخت‌ترین شرایط کشور، با وجود تحریم‌های شدید جهانی، میلیون‌ها تن مواد و محصولات معدنی به کشورهای مختلف جهان ارایه نماید.

استراتژی شرکت حدید گستر سیرجان، با هدف ارتقاء سطح تولید معادن کشور، بر پایه مواد و محصولات معدنی فلزی از جمله آهن، مس و کرومیت، مواد معدنی غیر فلزی از جمله زغالسنگ حرارتی و فلدسپار و همچنین سنگ های تزئینی مانند مرمر پرتقالی تبیین شده است.

از سوی دیگر ارتقاء تولید نیازمند دستیابی به تکنولوژی‌های جدید می‌باشد که در این راستا این شرکت اقدام به اخذ نمایندگی از سازنده‌های معتبر تجهیزات معدنی جهان جهت ارایه تجهیزات و لوازم معدنی روز دنیا به معادن و صنایع معدنی داخل کشور نموده است.