از آنجاییکه برای دوام و بقاء و اعتلا هر جامعه توجه به رشد و نبوغ فرهنگ آن جامعه است و رشد و پویائی جامعه میسر نخواهد شد جز در پرتو توجه به افراد آن جامعه و تعالی بخشی افراد آن، نیز جز توجه به فرهنگ معنوی و مادی در آن جامعه محقق نخواهد شد، لذا بر اساس وظیفه انسانی و الهی و باورهای دینی این شرکت بر آن شد که در جهت سلامت معنوی و جسمانی جامعه فعالیت‌هایی در زمینه های فرهنگی – ورزشی، مذهبی و درمانی انجام داده تا علاوه بر کسب رضای خداوند منان و دعای خیر هموطنان عزیز، گامی هر چند کوچک در راستای این مهم در شهرستان سیرجان و زیدآباد برداشته باشیم.

بخش فرهنگی – ورزشی: موسسه فرهنگی عطر بقیع

این موسسه در جهت ارتقاء امور فرهنگی و مذهبی در شهرستان سیرجان و بویژه شهر زیدآباد توانسته فعالیت‌های نسبتاً خوبی را انجام دهد.

حمایت و پشتیبانی معنوی و مالی از مجموعه فرهنگی عطر بقیع (مجموعه فوق با زیر بنای 1300 متر توسط مرحوم سید ابراهیم احداث و وقف گردیده است)

  • احداث زمین فوتسال با چمن مصنوعی
  • احداث سالن ورزشی
  • ایجاد باشگاه ورزشی و حمایت از ورزش جوانان
  • همکاری مستمر با مراکز و صندوق‌های خیریه در جهت کمک به ایتام و مستمندان و کمک هزینه ازدواج اعضاء
  • احداث مسجد و همکاری در ساخت اماکن فرهنگی و مذهبی
بهداشت و درمان

حفظ سلامت جامعه و درمان بیماری ها در هر کشوری نیازمند حمایت و همراهی مردم و مسئولان در کنار یکدیگر است. در تمامی کشورهای توسعه یافته و یا دارای توسعه در ابعاد پزشکی و علمی، حمایت مردم در کنار دولت مردان امری طبیعی و سازنده محسوب می شود و در صورت نبود این حمایت در ابعاد مادی و معنوی موفقیت های چشم گیری نصیب دولت ها و طراحان سیاست های سلامت نخواهد شد.

در راستای تحقق این اهداف و رفع محرومیت ها از شهرستان سیرجان در زمینه ارتقاء سلامت افرادشهرمان اقدام به ساخت پلی کلینیک تخصصی در شهرستان نمودیم.

ساخت کلینیک تخصصی مرحوم سید ابراهیم حسینی زیدآبادی نیز یکی دیگر از اقدامات انجام شده در ارتقا سطح زندگی مردمان سخت کوش شهرستان می‌باشد و با اهداء آن به دانشکده‌ی علوم پزشکی، گامی بزرگ در جهت توسعه‌ی مراکز آموزشی و درمانی و خدمت‌رسانی به مردم برداشته شده است. ساخت این کلینیک با هدف خدمت رسانی هر چه بهتر به همشهریان در سال 93 با زیر بنای 3000 متر مربع زیربنا کلنگ زنی شد و در شهریور ماه 97 افتتاح گردید. مجموعه کلینیک تخصصی شامل بخش های چشم پزشکی، دندانپزشکی، قلب و عروق و داخلی، مغز و اعصاب، زنان، اطفال و … می‌باشد.

مجموعه فوق در حال حاضر بصورت روزانه حدود 1000 مریض را مورد پذیرش قرار می‌دهد.